Sprzedajesz swój dom te wskazówki mogą pomóc

Sprzedajesz Swój Dom? Te Wskazówki Mogą Pomóc!

Jeśli przygotowujesz się do sprzedaży domu i chcesz kilka świetnych wskazówek, jak to zrobić, ten artykuł zilustruje niektóre z ruchów można zrobić, aby upewnić się, że obracając, że nieruchomość wokół nie musi być trudne przedsięwzięcie. Nie pozwól, aby rynek nieruchomości cię przestraszyć, bo jeśli zastosujesz się do tych wskazówek i można sprzedać.

Sprzedając swój dom, staraj się, aby wyglądał tak atrakcyjnie, jak to możliwe dla potencjalnego nabywcy. To nie musi być drogie: po prostu lizać farby w pomieszczeniu lub upewniając się, że okna są musujące. Dla atrakcji na zewnątrz, posadź kilka kolorowych kwiatów i upewnij się, że trawnik jest świeżo koszony.

Powinieneś wynająć własnego agenta nieruchomości do reprezentowania Ciebie. Agent, który działa zarówno dla kupującego, jak i sprzedawcy, może ewentualnie mieć konflikt interesów. Poproś znajomych, aby polecają Ci agenta. Wywiad kilku agentów i upewnij się, że jesteś wygodny z osobą, którą wybierzesz. Kompetentny Agent jest nieocenionym zasobem.

Łazienki i kuchnie to dwa główne obszary twojego domu, które będą miały najwyższy zwrot z inwestycji, jeśli chodzi o sprzedaż nieruchomości. Aby uzyskać najlepsze wyniki, skup się na tych obszarach, gdy robisz jakieś przebudowy lub aktualizacji, aby uzyskać największy huk za złotówkę.

Podczas próby sprzedaży nieruchomości, upewnij się, że jest gotowa w dowolnym momencie do pokazu. Nigdy nie wiadomo, kiedy Realtor będzie dzwonić, bo ktoś chce to zobaczyć. Chcesz mieć pewność, że jest w idealnym stanie przez cały czas.

Jeśli pracujesz z domu sprzedawcy osobiście, nie pozwól mu na wszelkie informacje o ruchu. Te informacje mogą być wykorzystane przeciwko Tobie w negocjacjach, które odbywają się w przyszłości. Jeśli wiedzą o tym, jak niechętny jesteś, aby dostać się do domu, są one mniej prawdopodobne, aby zejdzie na cenę wywoławczy.

Zwróć uwagę na "sezon sprzedaży", gdy próbujesz sprzedać swój dom. Większość rodzin chce przenieść się w okresie letnim, aby uniknąć przerywania roku szkolnego swojego dziecka, a więc chcą kupić na wiosnę. Posiadanie domu gotowy do sprzedaży do około końca lutego maksymalizuje szanse na sprzedaż do tej grupy.

Podczas negocjacji z potencjalnym nabywcą możesz zaoferować zakup gwarancji na swój dom, jeśli skarżą się na stare przedmioty i mogą się zepsuć po zakupie. Jest to dobra opcja, ponieważ gwarancja kosztuje mniej niż zmiana przedmiotu plus daje kupującemu spokój, jeśli coś powinno się zdarzyć.

Właściciele powinni zawsze osłaniać swoich najemców. Sprawdź swój najemcy kredytu, poproś o referencje, a nie karnego sprawdzić tle. To pomoże Ci poznać ludzi, którzy żyją w swoich właściwościach, i daje wyobrażenie o ich poziom wiarygodności. Rezygnacja z sprawdzania tła może zaoszczędzić trochę czasu, ale na dłuższą metę może to kosztować więcej niż oszczędność czasu jest warta.

Możesz dodać trochę więcej wartości do domu, zamieniając jeden z dodatkowych pokoi w domu w domową przestrzeń biurową. Wiele osób pracuje obecnie z ich domów w tych dniach, więc będzie to spodobać się potencjalnym nabywcom, którzy muszą mieć powierzchnię biurową w swoich domach.

Jeśli sprzedajesz swój dom i masz urządzenia, które są poważnie przestarzałe, powinieneś je wymienić przed pokazaniem domu. Możesz dodać trochę do ceny wywoławczej, ponieważ kupujący będą zadowoleni, aby zobaczyć, że są nowe urządzenia na nieruchomości.

Uwzględnienie profitów w ofercie może czasami pomóc domowi szybciej sprzedać. Oferta włączenia rolet lub nowej pralko-suszarki. Pokaż gotowość do zapłaty niektórych kosztów zamknięcia lub wrzucić gwarancję domu. Takie profity mogą być atrakcyjne dla kupującego i sprawi, że wyróżnisz się na tle konkurencji.

Pierwszym krokiem w sprzedaży domu jest chwycić papieru i ołówka, i zbadać swój dom z krytycznych kupującego oko. Zacznij od krawężnika i zanotuj wszelkie naprawy, które mają być wykonane lub bałaganu do wyczyszczenia. Idź do wejścia, i poczuć pierwsze wrażenie, kupujący może czuć się podczas zbliżania się do domu. Robić notatki o wszystko, co myślisz, może złapać potencjalny kupujący oko. Powtórz ten proces z każdym pomieszczeniu w domu.

Przy sprzedaży domu, ważne jest, aby zachować pewne informacje dla siebie. Jeśli przenosisz się do pracy lub nie możesz już sobie pozwolić na kredyt hipoteczny, nie chcesz dzielić się tymi informacjami z kupującymi, ponieważ może to obniżyć ogólną cenę twojego domu. Jeśli kupujący wyczuwa, że istnieje pilność w sprzedaży, będą próbowali negocjować więcej niż mieliby inaczej. Możesz być szczery w swojej sytuacji, nie podając szczegółów.

Chociaż jest to godne pochwały, aby spróbować obsługiwać rynku nieruchomości przez siebie, może wystąpić wiele kłopotów, gdy próbuje to zrobić. Networking ma kluczowe znaczenie dla sukcesu w niczym, a rynek nieruchomości nie różni się. Należy spróbować skontaktować się z innymi inwestorami nieruchomości. Mogą zaoferować ci porady i wskazówki, które pomogą Ci we własnych przedsięwzięciach.

Głównym punktem sprzedaży domu są łazienki. Kiedy chcesz sprzedać swój dom, upewnij się, że łazienki błyszczą. Utrzymuj wszystko tak czyste, jak to możliwe, w tym lustra, oprawy oświetleniowe i baterie. Spróbuj wyświetlić najlepsze lub nowe przedmioty w łazience, takie jak najlepsze lub nowe dywany, zasłony prysznicowe i ręczniki.

Rynek nieruchomości nie jest tym, czym był kiedyś. Trudno jest sprzedać dom w dzisiejszych czasach, jeśli jesteś niepoinformowany. Użyj takich informacji, aby cię poprowadzić, gdy próbujesz sprzedać. Kiedy działasz jako świadomy sprzedawca, otrzymujesz większą wartość dla swojego domu i szybciej go przenosisz, więc zawsze pamiętaj, aby być na bieżąco.

About Sprzedajesz swój dom te wskazówki mogą pomóc

About

Digital Compliance Disclosure


We and our partners use technology such as cookies and localStorage on our site to personalise content and ads, provide social media features, and analyse our traffic. Click to consent to the use of this technology across the web or click Privacy Policy to review details about our partners and your privacy settings.
Category

Recently

Newly