Rozpocznij swoje oszczędności emerytalne z tych najlepszych wskazówek

Rozpocznij Swoje Oszczędności Emerytalne Z Tych Najlepszych Wskazówek

Emerytura to marzenie praktycznie każdego, kto pracuje w pracy. To ma być chwalebny, szczęśliwy koniec dorosłego życia pełnego oddania kariery. Jednak emerytura nie zdarza się, chyba że to się stanie. Czytaj dalej w poniższych akapitach, aby dowiedzieć się, co musisz wiedzieć, aby stworzyć i utrzymać wymarzoną emeryturę.

Wpłacaj jak najwięcej pieniędzy do swojego planu emerytalnego 401k. Ten plan jest przeznaczony na to, aby dać Ci jak najwięcej pieniędzy, gdy już nie pracujesz. Porozmawiaj z pracodawcą i zobacz kwotę, którą mogą dopasować i maksymalnie tę każdą wypłatę, którą masz.

Zacznij myśleć o tym, jak chcesz żyć, gdy przechodzisz na emeryturę lat przed rzeczywiście przejść na emeryturę. Zrób sobie listę kontrolną z wyszczególnieniem tego, co chcesz z emerytury. Jak chcesz, aby Twój styl życia był? Jak chcesz się czuć? Zacznij myśleć o emeryturze teraz, aby można było zaplanować, jak osiągnąć te rzeczy.

Dowiedz się, co jest potrzebne do przejścia na emeryturę. Nie będziesz pracować, więc nie będziesz zarabiać. Co więcej, emerytura nie jest tania. Szacuje się, że przyszli emeryci powinni zaoszczędzić od 70% do 90% swoich dochodów, aby żyć zgodnie z obecnymi standardami po przejściu na emeryturę. Dlatego warto planować z wyprzedzeniem.

Częściowa emerytura to świetna opcja. Częściowa emerytura może być świetnym rozwiązaniem, jeśli nie masz dużo pieniędzy zaoszczędzonych. Możesz pracować w niepełnym wymiarze godzin lub skrócić godziny pracy w bieżącej pracy. Będziesz miał trochę wolnego czasu, ale będziesz miał również źródło dochodu.

Przejasz swoje konkretne świadczenia z ubezpieczenia społecznego. Po przejściu na emeryturę, Social Security oferuje świadczenia około 40 procent swoich dochodów przedemerytalne. Jeśli przejdziesz do trybu online, znajdziesz mnóstwo kalkulatorów zabezpieczenia społecznego, które pomogą Ci oszacować oczekiwany dochód z Zabezpieczenia Społecznego podczas emerytury. Może to pomóc w lepszym planowaniu na przyszłość.

Ćwiczenia to świetny sposób na spędzenie części swojego czasu każdego dnia. Całe twoje ciało skorzysta z regularnych ćwiczeń. Dobra emerytura oferuje regularne ćwiczenia, dzięki czemu można żyć pełnią życia.

Jeśli Twoja firma oferuje Ci plan 401K, wpłacaj do niego tyle, ile możesz, do maksimum. Jest to świetny sposób, aby zaoszczędzić na emeryturę. Wszystko, co musisz zrobić, to skontaktować się z działem HR, a środki będą automatycznie odejmowane od wypłaty każdego miesiąca i zdeponowane na koncie 401K.

Zacznij oszczędzać na emeryturę już, jak tylko będziesz w stanie. Im wcześniej zaczniesz oszczędzać, tym lepiej. Każdy drobiazgowie pomaga. Im dłużej masz te pieniądze na koncie oszczędnościowym, tym bardziej może rosnąć. Ile masz zapisane będzie ogromna różnica, gdy rzeczywiście nie przejść na emeryturę.

Planowanie emerytury obejmuje nie tylko przygotowanie finansowe, ale także zachowanie zdrowia. Lata emerytalne mogą być wypełnione przyjemnymi zajęciami, jeśli twoje ciało jest nadal zdrowe. Upewnij się, że możesz skorzystać z tych możliwości, gdy w końcu przejdziesz na emeryturę, upewniając się, że pozostanie aktywny i chronisz swoje zdrowie.

Staraj się utrzymać swój plan oszczędności emerytalnych w takt tak jak naj długo, jak to możliwe. Jeśli zwrócił się na to, aby zapłacić za ekstrawaganckie wakacje na przykład, ryzykujesz utratę mnóstwo pieniędzy w interesie, a nawet może spotkać kary. Chociaż byłoby miło zepsuć się, musisz myśleć długoterminowe finansowanie, jeśli chodzi o emeryturę!

Spójrz na swój portfel na emeryturę kwartalnie. To pomoże Ci pozostać na szczycie wszelkich wahań rynku. To mniej często może spowodować, że przegapisz szanse. Współpracuj z profesjonalnym doradcą, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Próbując określić, ile zaoszczędzić na emeryturę, najpierw dowiedzieć się, jaki będzie idealny roczny dochód na emeryturze. Powinno to stanowić 2 procent całkowitego portfela emerytalnego. To sprawi, że twoje portfolio będzie wystarczająco duże, aby wytrzymać długą średnią długość życia z Twojej strony.

Upewnij się, że wiesz, co zamierzasz zrobić dla ubezpieczenia zdrowotnego. Opieka zdrowotna może naprawdę odbić się na twoich finansach. Upewnij się, że masz swoje wydatki zdrowotne rozliczane po przejściu na emeryturę. Jeśli przejdziesz na wcześniejszą emeryturę, możesz nie kwalifikować się do Medicare. Ważne jest, aby mieć plan.

Nie marnuj tych dodatkowych pieniędzy. Tylko dlatego, że masz kilka dolców w lewo nie oznacza, że należy go zmarnować na stacji benzynowej. Weź te kilka dolarów dodatkowych masz tu i tam i schować je w planie emerytalnym. Z czasem będą rosnąć w coraz więcej dolarów i będziesz zadowolony, że to zrobiłeś.

Znajdź grupę emerytowanych znajomych. To może dać coś wspólnego z czasem. Możesz zaangażować się w szereg zabawnych zajęć z tą grupą przyjaciół. Ponadto, może się okazać, że łatwiej jest z nimi rozmawiać niż z ludźmi, którzy są młodsi od Ciebie.

Zacznij spłacać pożyczki przed przejściem na emeryturę. Twój kredyt hipoteczny i kredyt samochodowy będzie o wiele łatwiejsze do czynienia z jeśli można przyczynić się znaczną ilość pieniędzy do nich przed faktycznie emeryturę, więc rozważyć opcje. Zmniejszy to ogólne wydatki w dłuższej perspektywie.

Ważne jest, aby zwrócić uwagę na swoje inwestycje przed emeryturą. Czy robią ci tyle, ile ich potrzebujesz? Istnieje tak wiele opcji dla pieniędzy, że należy sprawdzić w nich każdego roku. Możesz nawet zatrudnić kogoś, kto pomoże Ci zarządzać swoim portfelem.

Kontemplować odwrócony kredyt hipoteczny. Odwrócony kredyt hipoteczny jest taki, gdzie jesteś w stanie pozostać w domu, ale uzyskać pożyczkę w oparciu o to, co jest kapitał własny domu. Nie musisz samodzielnie spłacać pieniędzy. Twoja posiadłość będzie za to odpowiedzialna po jego odmiju. Będziesz miał większe fundusze, aby żyć w ten sposób.

Marzysz o tym, aby ułatwić sobie złote lata po dziesięcioleciach ciężkiej pracy dla siebie i innych. Jednak twoja emerytura jest tylko złota, jeśli stworzyłeś dla siebie trwałe bezpieczeństwo finansowe. Skorzystaj z pomysłów i porad z tego artykułu, aby utworzyć i zachować jajko gniazda.

About Rozpocznij swoje oszczędności emerytalne z tych najlepszych wskazówek

About

Digital Compliance Disclosure


We and our partners use technology such as cookies and localStorage on our site to personalise content and ads, provide social media features, and analyse our traffic. Click to consent to the use of this technology across the web or click Privacy Policy to review details about our partners and your privacy settings.
Category

Recently

Newly